АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН ӨРХӨӨР 38 ӨРХ, “АВАРГА СААЛЬЧИН”-ААР 4 СААЛЬЧИН, АВАРГА ТАРИАЛАНЧААР ХОЁР ТАРИАЛАНЧ ШАЛГАРЛАА
“АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН ӨРХ”-ӨӨР:
1. Галшар сумын Баянбадрал багийн Төмөрийн Эрдэнэбилэг
2. Галшар сумын Сангийн далай багийн Долгорсүрэнхутагийн Даш
3. Баянхутаг сумын Улаан-Өндөр багийн Гантөмөрийн Цог
4. Баянхутаг сумын Жаргалант багийн Мишагийн Эрдэнэцолмон
5. Баянхутаг сумын Цантын хоолой багийн Нацагдоржийн Батдорж
6. Баянмөнх сумын Баянбулаг багийн Бадгарын Батсуурь
7. Баянмөнх сумын Дулаан багийн Содномын Ганхуяг
8. Баянмөнх сумын Хэрлэн багийн Дугаржавын Оюунбилэг
9. Дархан сумын Шажин багийн Шаравжамцын Эрдэнэбаяр
10. Дархан сумын Хараат багийн Санжаагийн Сайнбилэг
11. Дэлгэрхаан сумын Долоод багийн Өвгөнхүүгийн Бямбасүрэн
12. Дэлгэрхаан сумын Долоод багийн Цэнд-Очирын Энхмаа
13. Дэлгэрхаан сумын Хэрлэнбаян-Улаан тосгоны Пүрэвийн Хатанбаатар
14. Жаргалтхаан сумын Чулуут багийн Пунцагийн Түвшинбаатар
15. Жаргалтхаан сумын Баян-Эрдэнэ багийн Дагвын Болор-Эрдэнэ
16. Цэнхэрмандал сумын Хужхан багийн Дэлгэрмөрөнгийн Миеэгомбо
17. Цэнхэрмандал сумын Согоот багийн Гомбын Дагвасүрэн
18. Өмнөдэлгэр сумын төвийн багийн Очирхуягийн Оюунбаатар
19. Өмнөдэлгэр сумын төвийн багийн Гансүхийн Баярхүү
20. Өмнөдэлгэр сумын Талын булаг багийн Гэндэнгийн Мохоодогбаатар
21. Өмнөдэлгэр сумын Хурх тосгоны Халзанхүүгийн Энхболд
22. Батширээт сумын Онон багийн Дагвадоржийн Мягмарсүрэн
23. Батширээт сумын Хурх багийн Бадамдоржийн Мягмар-Од
24. Биндэр сумын Баян-Өндөр багийн Дашдэндэвийн Батболд
25. Баян-Адрага сумын Жаргалант багийн Баатарын Ганжуур
26. Баян-Адрага сумын Сайхан багийн Жамсрангийн Барсболд
27. Дадал сумын Онон багийн Навааны Нямсүрэн
28. Норовлин сумын Ангирт багийн Шагдарын Гангантөр
29. Батноров сумын Эхэнбүрд багийн Цэнджавын Долгорсүрэн
30. Батноров сумын Баян багийн Зундуйн Болд
31. Батноров сумын Баянбулаг багийн Батмөнхийн Баянмөнх
32. Баян-Овоо сумын Дэлгэрхаан багийн Жамсрангийн Мөнгөнцэцэг
33. Баян-Овоо сумын Сүмбэр багийн Батмөнхийн Нямчулуун
34. Хэрлэн сумын Баянмөнх багийн Балдандашийн Эрдэнэбат
35. Хэрлэн сумын Сариг багийн Тогоогийн Төмөрбаатар
36. Хэрлэн сумын Тахилгат тосгоны Цэнддоржийн Ган-Өлзий
37. Бор-Өндөр сумын Хүйх багийн Рагчаагийн Сугар
38. Бор-Өндөр сумын Өлгий багийн Нямсүрэнгийн Отгонбилэг нар тус тус материал нь болзол хангаж “Аймгийн аварга малчин өрх”-өөр шалгарч байна.
“АЙМГИЙН АВАРГА СААЛЬЧИН”-ААР
Дадал сумын Балж багийн Сүхбаатарын Солонго
Дадал сумын Онон багийн Гонгоржавын Одгэрэл
Биндэр сумын Баянгол багийн Сэмбийн Дархаа
Цэнхэрмандал сумын Согоот багийн Гүрсэдийн Шинэжил нар тус болзол хангаж шалгарлаа.
“АЙМГИЙН АВАРГА ТАРИАЛАНЧ”-аар Хурлан сумын Булаг багийн тариаланч Цэндийн Нямсүрэн, Мөрөн сумын Цагаан толгой багийн Лувсамдамбилын Баттуяа нар шалгарав.

 

НИЙТЭЛСЭН: 2021-01-20 өдөр 14:22:1 цаг